cleanday-iletişim

KLOR

sıvı-klor-fiyat

Şirketimiz, Klor satışlarını sahibi olduğu ve bilinen bir marka olan Cleanday markası ile yapmaktadır.

KLOR DOZAJ POMPASI

klor-dozaj-pompasi-fiyat

Her bütçeye uygun, kargo ve kdv dahil fiyatlar ile Klor Dozaj Pompaları sitemizde satışa sunulmuştur.

GALOŞ

galoş-fiyat

Türkiye'nin tüm il ve ilçelerine kargo ve kdv dahil fiyatlarımızla her gün galoş gönderiyoruz.

KLOR-GALOŞ SİPARİŞ

klor-galoş

Sitemizde yayınlanan tüm ürünlerimizde kargo ve kdv dahil fiyatlar ile hizmet vermekteyiz...

Gaz Klor

gaz-klor

Gaz Klor

gaz-klor-fiyatı-satış-nereden-alınır-satın-al-Klor gazı yeşilimsi sarı renkte ve oldukça zehirli bir gazdır. Havadan ağırdır bu nedenle bulunduğu tanktan dışarı çıkacak olursa yere düşecektir. Zehirli olması onu iyi bir dezenfektan yapmaktadır fakat suda bulunan patojenler için fazla zehirlidir ve insan sağlığı için de tehlikelidir. Solunması halinde cilde ve mukus tabakasına zarar vermektedir. Fazla miktarda klor gazına maruz kalmak ölüm de dahil olmak üzere çok ciddi sağlık problemlerine yol açmaktadır.

Klor gazı suya girdikten sonra hipoklorik aside ve hipoklorit iyonlarına dönüşür, bununla beraber içtiğimiz suda onun insan sağlığına zararlı etkilerine rastlamak mümkündür. Klor gazı piyasada sıkıştırılmış sıvı klor olarak satılmaktadır. Sıvı halindeki klor sudan daha yoğundur. Eğer sıvı klor kabından bir sefer çıkarsa hızlıca gaz haline geri döner. Su arıtması için gereken klor gazı miktarı genellikle bir litre su başına 1-16 mg'dır. Suyun kalitesine göre daha farklı miktarlarda klor gazı kullanılması da mümkündür. Eğer suyun kalitesi düşük ise ve temas süresi yükseltilemiyorsa daha yoğun klor gazı kullanılması gerekebilir.

Klor gazı (Cl2) suya (H2O) eklendikten sonra, hipoklorik(HOCl) asit oluşturmak üzere sıvılaşır ve oluşan hipoklorik asit hipoklorite iyonları(OCl) ve hidrojen iyonları(H+) haline gelecek şekilde çözünür.

Gaz Klor Kullanım Alanları

Gaz klor, klorlama sistemleri içinde ekonomik açıdan en pahalı olan sistemlerdendir.

Gaz klorlama genellikle il belediyelerinde şehir şebeke su arıtma tesislerinde büyük ölçeklerde kullanılmaktadır. Gaz klor ayrıca çeşitli ilaçlama faaliyetlerinde de kullanılmaktadır.

Gaz Klor Satış

Gaz klor, özel tanklar aracılığıyla yapılmaktadır. Bu tanklar dolu, boş şeklinde değiştirilerek, günümüzdeki tüp satışı ile aynı mantıkta yapılmaktadır. Klor tankı ve gaz klor talepleriniz için merkez ofisimizi arayabilirsiniz. 0284 236 24 32

Gaz Raf Ömrü

Gaz Klor'un raf ömrü 2 (iki) yıldır.

Bu sebeple sistemin kurulması ve alım gerçekleştikten sonra sistem otomatik olarak devamlılığını sürdürmektedir. Gaz klor raf ömrünün uzun olması kullanılmasına avantaj sağlamaktadır.

Gaz Klor Sistemleri

gaz-klor-klorlama-sistemi-sistemleri-fiyatları-pompaları-dozaj-pompasıGaz klor, klorlama sistemleri içinde fiyatları ve dozaj pompaları açısından farklılık göstermektedir. Nakliye, kullanım ve raf ömürleri diğer klor çeşitlerine göre farklıdır.

Bilgi Talep / Sipariş Formu

Adınız/Soyadınız :

E-mail :

Telefon :

Talebiniz :

 

Tüm Hakları Saklıdır...