cleanday-iletişim

KLOR

sıvı-klor-fiyat

Şirketimiz, Klor satışlarını sahibi olduğu ve bilinen bir marka olan Cleanday markası ile yapmaktadır.

KLOR DOZAJ POMPASI

klor-dozaj-pompasi-fiyat

Her bütçeye uygun, kargo ve kdv dahil fiyatlar ile Klor Dozaj Pompaları sitemizde satışa sunulmuştur.

GALOŞ

galoş-fiyat

Türkiye'nin tüm il ve ilçelerine kargo ve kdv dahil fiyatlarımızla her gün galoş gönderiyoruz.

KLOR-GALOŞ SİPARİŞ

klor-galoş

Sitemizde yayınlanan tüm ürünlerimizde kargo ve kdv dahil fiyatlar ile hizmet vermekteyiz...

Granül Klor

granül-klor

Granül Klor

granul-klor-satış-fiyat-çeşitleriGranül klorun bir diğer adı da kalsiyum hipoklorittir. Granül klor kuru olan klor çeşitlerinden bir diğeridir ve özellikle yüzme havuzlarının temizliğinde kullanılmaktadır. Kuru ve katı olan çeşitlerinden birincisini oluşturmaktadır ve ikincisi de tablet klordur. Granül klor yüzme havuzlarının bakteriden arındırılması ve dezenfekte edilmesi için kullanılmaktadır. Granül klorun havuz temizliğinde yaygın olarak kullanılmasının en büyük sebebi suda çok hızlı çözünebilir hale gelmesi bu sayede havuzun yüzmek isteyen kişiler için çabucak hazır hale gelmesini sağlamaktadır. Granül klor bu özelliğinden dolayı özellikle otellerin ve spor salonlarının temizliğinde çok daha fazla kullanılmaktadır.

Granül Klor Çeşitleri

Günümüzde bilinen anlamıyla granül klorun üç farklı çeşidi bulunmaktadır. Bunlar; di klor, lityum hipoklorit ve kalsiyum hipoklorittir. Di klor %62 oranında klor ve siyanür asidi içerir bu yüzden de diğer granül türlerine göre daha uzun ömürlüdür. Di klor sağlık hizmetlerinde ve şok tedavisinde kullanılmaktadır. Bir havuzun şoklanarak temizlenmesi için kullanılacaksa çok yüksek dozda di klorun havuza atılması gerekmektedir. Bu uygulama ile tüm bakteriler ölür.

Lityum hipoklorit %35 klor içerir. Bu yüzden de havuzların temizliği için kullanılacaksa di klor için gerekli olan dozdan çok daha fazla bir dozun kullanılması gerekecektir. Ancak lityum hipokloritin ph seviyesi yüksek olduğundan kullanımdan önce bazı asitlerle birleştirilmesi gereklidir. Lityum hipoklorit kullanımının yararları yanmaz olmasından kalsiyum içermemesinden ve granül klor çeşitleri arasında en çabuk çözüneni olmasından kaynaklanır.

granül-klor-fiyatları-nerden-alınır-satın-alKalsiyum hipoklorit %65 klor içerir ve granül klor çeşitleri arasında en yüksek oranda klor içeren element olma özelliğini gösterir. Kalsiyum hipokloritin dezavantajı çok değişken olmasıdır. Kalsiyum hipoklorit değişken olmasına karşılık yine de en çok kullanılan ve halk arasında popüler olan klor çeşitlerinden biridir. Bu kadar popüler olmasının sebepleri su yosunlarının yok edilmesinde çok önemli bir rol oynaması ve hızlı çözünmesidir. Ancak ne kadar hızlı çözünse de bu hız granül klorun büyüklüğüne göre değişiklik gösterebilmektedir.

Granül klorun güvenle kullanılması için bazı güvenlik önlemlerinin alınmasına ihtiyaç vardır. Öncelikle kalsiyum hipoklorit kullanılmadan önce suda eritilmeli ve ardından havuza dökülmelidir. Kalsiyum hipoklorit kolaylıkla tozan bir element olduğundan kullanacağınız granül klor ne boyutta olursa olsun solumamaya dikkat etmelisiniz. Solunduğu takdirde toz klorun solunmasında oluşan yukarıda bahsettiğimiz belirtiler ortaya çıkacaktır. Böyle bir durumda doktorunuza başvurmalısınız. Granül klorun saklama koşulları da önemlidir. Granül klor kesinlikle orijinal paketinde soğuk ve kuru bir ortamda saklanmalıdır. Kolaylıkla etrafa bulaşabilecek bir madde olduğundan paketinden çıkartılırken dikkat edilmelidir. Granül klorun tüm çeşitleri çocuklardan ve evcil hayvanlardan uzak tutulmalıdır.

Daha fazla bilgi almak ve sipariş vermek için bizi arayın. 0284 235 49 62

Bilgi Talep / Sipariş Formu

Adınız/Soyadınız :

E-mail :

Telefon :

Talebiniz :

 

Tüm Hakları Saklıdır...