cleanday-iletişim

KLOR

sıvı-klor-fiyat

Şirketimiz, Klor satışlarını sahibi olduğu ve bilinen bir marka olan Cleanday markası ile yapmaktadır.

KLOR DOZAJ POMPASI

klor-dozaj-pompasi-fiyat

Her bütçeye uygun, kargo ve kdv dahil fiyatlar ile Klor Dozaj Pompaları sitemizde satışa sunulmuştur.

GALOŞ

galoş-fiyat

Türkiye'nin tüm il ve ilçelerine kargo ve kdv dahil fiyatlarımızla her gün galoş gönderiyoruz.

KLOR-GALOŞ SİPARİŞ

klor-galoş

Sitemizde yayınlanan tüm ürünlerimizde kargo ve kdv dahil fiyatlar ile hizmet vermekteyiz...

Sodyum Hipoklorit

sodyum-hipoklorit

Sodyum Hipoklorit

Sodyum Hipoklorit Üretimi

Hipoklorik asidin sodyum tuzlarından oluşur ve klor içeren ve dezenfektör olarak kullanılabilen bir bileşiktir. Klor gazı sodyum hidroksit solüsyonu içerisinde çözünürken üretilir.

sodyum-hipoklorit-fiyatları-nereden-alınır-satan-firmalarSodyum Hipoklorit Depolama ve Görünüşü

Sıvı haldedir, berraktır ve açık sarı renktedir, yoğun bir klor kokusuna sahiptir. Güçlü bir aşındırıcıdır, bu nedenle kapalı, serin ve kuru bir yerde muhafaza edilmelidir. Sodyum hipoklorit doğal olarak bozunmaya uğrar bu nedenle uzun süre muhafaza edilmesi mümkün değildir. Bütün klor türleri arasında kullanılması en kolay olan sıvı klordur. Ve Su artıma sistemleri için gereken sodyum hipoklorit diğerlerine kıyasla en azdır.

Sodyum Hipoklorit Yoğunluğu ve Kullanım Alanları

Sodyum hipoklorit, %13 ila 15 arasında yoğunluğu değişen solüsyonlar ile suların klorlanmasında ve atık su işleme ünitelerinin dezenfektasyonunda kullanılmaktadır. Ayrıca bu solüsyonlar içme sularının temizlenmesinde de kullanılır. Daha az yoğunluğa sahip solüsyonlar ise sert yüzeylerin temizliğinde kullanılan spreylerin üretilmesinde kullanılırlar.

Sodyum Hipoklorit ile Gaz Klor Karşılaştırması

Sodyum hipoklorit içme sularının ve diğer su kanallarının dezenfeksiyonunda kullanılmaktadır. Bunun yanında sıvı klorun taşınması daha kolay olduğu için ve halka açık yerlerde klorun insanlarla direkt temasını önlediği için sodyum hipoklorit gaz klora göre daha yaygın olarak kullanılmaktadır. Sıvı klor ile gaz klor karşılaştırıldığında sıvı klorun daha güvenli,maliyetsiz ve kullanımı ile taşıması kolay bir dezenfektan madde olduğu söylenebilir. Bu yüzden sıvı klorun gaz klora göre ticari olarak satışları da çok daha fazladır.

Sodyum Hipoklorit Güvenlik

sodyum-hipoklorit-satış-satın-al-üreticileriSodyum hipoklorite maruz kalan bir kişide görülen belirtiler; öksürük, boğaz ağrısı, karın ağrısı, deride yanma, gözde kızarıklık, kusma'dır. Bu belirtiler maruz kalınma çeşidine göre değişmekle birlikte yüzme havuzlarında kullanılan sodyum hipoklorit'in insanlar üzerinde herhangi bir yan etkisi görülmemiştir. Ancak suda gereğinden fazla klor olması durumunda gözlerde veya deride kızarıklık görülebilmektedir. Bu yan etkiler suyun artıtılması veya klor ölçümü yapılması ile önlenebilmektedir.

Sodyum Hipoklrit almak için şirketimizi arayabilirsiniz.

Bilgi Talep / Sipariş Formu

Adınız/Soyadınız :

E-mail :

Telefon :

Talebiniz :

 

Tüm Hakları Saklıdır...