cleanday-iletişim

KLOR

sıvı-klor-fiyat

Şirketimiz, Klor satışlarını sahibi olduğu ve bilinen bir marka olan Cleanday markası ile yapmaktadır.

KLOR DOZAJ POMPASI

klor-dozaj-pompasi-fiyat

Her bütçeye uygun, kargo ve kdv dahil fiyatlar ile Klor Dozaj Pompaları sitemizde satışa sunulmuştur.

GALOŞ

galoş-fiyat

Türkiye'nin tüm il ve ilçelerine kargo ve kdv dahil fiyatlarımızla her gün galoş gönderiyoruz.

KLOR-GALOŞ SİPARİŞ

klor-galoş

Sitemizde yayınlanan tüm ürünlerimizde kargo ve kdv dahil fiyatlar ile hizmet vermekteyiz...

Klor Dioksit

klor-dioksit-markası

Klor Dioksit

Klorin dioksit esas olarak bir ağartıcı olarak kullanılır. Bir dezenfektan olarak, eşsiz nitelikleri, düşük konsantrasyonlarda bile etkilidir.

Klor Dioksit Ne Zaman Keşfedildi?

Klor dioksit Sir Humphrey Davy tarafından 1814 yılında keşfedildi.

Klor Dioksit Özellikleri Nelerdir?

klor-dioksit-firmalarıKlorin dioksit (ClO 2) bir klorin gibi, tahriş edici kokusu olan sentetik, yeşil-sarı bir gazdır. Klor dioksit nötr klor bileşiktir. Klor dioksit davranış olarak kimyasal yapısı çok farklıdır. Klor dioksit, küçük uçucu ve çok güçlü bir moleküldür. Seyreltilmiş olarak, sulu solüsyonlarda klor dioksit, bir serbest radikal. Yüksek konsantrasyonlarda da indirgeme ajanları ile güçlü bir tepki. Klor dioksit güneş ışınlarınından okside olduğunda, yıkılır. Klorit (ClO -) ve klorat (ClO 3 -) - klor dioksit reaksiyon nihai ürünlerde klorid (Cl) bulunmaktadır.

-59 ° C de, katı klor dioksit kırmızımsı bir sıvı haline gelir. 11 ° C klor dioksit gazına dönüşür. Klor dioksit havadan 2,4 kat daha yoğundur.

Klor Dioksit, Suda Çözünür Mü?

Klor dioksitin en önemli özelliklerinden biri suda çözünür olduğudur. Klor dioksit su ile karışımında hidrolize değildir. Klor dioksit, suda klordan daha hızlı çözünür. Klor dioksit havalandırma veya karbon dioksit tarafından kaldırılabilir.

Klor Dioksit Depolama?

Klor dioksit depolamak için, 4 º C'de bir ortamda depolanmalıdır... Klor dioksit, çok uzun süre saklanamaz, klor ve oksijen yavaş yavaş ayrışır. Konsantrasyonlarının havadan %10 klor dioksit daha yüksek olduğu zaman, bir patlama tehlikesi bulunmaktadır. Bir sulu çözelti içinde, klor dioksit kararlı ve çözünür kalır. Yaklaşık %1 ClO 2 (10 g / L) içeren sulu solüsyonlarda, ışık ve ısı müdahalesinden korunmaktadır koşuluyla, saklanabilir.

Klor Dioksit Nasıl Üretilir?

Klor dioksit basınç altında patlayıcıdır. Klor dioksit genellikle sulu çözelti veya gaz olarak üretilir. Bu, sodyum klorit (NaClO 2) veya sodyum kloritin (NaClO 3) asitik çözeltileri ile üretilir.Klor dioksit gazı, hidroklorik asit (HCl) ya da klor üretmek için sodyum klorit ile bir araya getirilir.

klor-dioksit-istanbul-satış

Klor dioksit dezenfeksiyon uygulamaları nelerdir?

İçme suyu arıtma klor dioksit ile yapılabilmektedir. Klor Dioksit yeterli biyosidal yetenekleri sayesinde, klor dioksit de bugün diğer sanayi dallarında kullanılmaktadır. Örnek kanalizasyon suyu dezenfeksiyonu, endüstriyel proses suyu arıtma, soğutma kulesi su dezenfeksiyonu, endüstriyel hava arıtma, midye kontrolü, gıda üretim ve arıtma, endüstriyel atık oksidasyon ve tıbbi ekipman sterilizasyonu vardır.

Klor dioksit ile dezenfekte?

Klor dioksit oksidasyon yoluyla dezenfekte eder. Bir molekül serbest radikal olan tek biosittir. Bu 19 elektron vardır ve kapalı vermek veya bir elektron almak maddeler için bir önceliğe sahiptir. Klor dioksit sadece elektron yayarlar maddelerle reaksiyona girer.

Klorin dioksit hücre amino asitler ve RNA ile direkt olarak reaksiyona girer. Bakteriler ortadan kaldırıldığında, hücre duvarı klor dioksit ile penetre olur. Virüsler, farklı bir şekilde ortadan kalkar; klor dioksit pepton, amino asitler, proteinler ve hidrolizi kaynaklanan bir suda çözünebilir bir madde ile reaksiyona girer. Klor dioksit protein oluşumunun önlenmesi ile virüsleri öldürür.

Klor dioksit içme suyu dezenfekte etmek için kullanılabilir mi?

Klor dioksit biyosidal yeteneği özellikle yüksek pH değerlerinde etkilidir. İçme suyu arıtma için, örneğin, inorganik bileşenleri kaldırmak için kullanılmaktadır...

Klor dioksit bakteriler ve virüsler için güçlü bir dezenfektandır.

klor-dioksit-satın-al-satan-firmalarKlor dioksit içme suyu dağıtım şebekesi içinde bakterilerin büyümesini engeller. Ayrıca, dağıtım ağ biyo film oluşumuna karşı aktiftir. Bio filmi yenmek için genellikle zordur. Bu, patojenik mikroorganizmalar üzerinde koruyucu bir tabaka oluşturur. Çoğu dezenfektanlar bu korumalı patojenleri ulaşamaz. Ancak, klor dioksit biyo filmleri kaldırır ve patojenik mikroorganizmaları öldürür. Uzun bir süre için sistem aktif kaldığından Klor dioksit ayrıca, biyo-film oluşumunu önler.

Klor dioksit Ne kadar dozajlanabilir olmalıdır?

Pre-oksidasyon ve organik maddelerin azaltılması 0,5 ila 2 mg / klor dioksit ve L 15 ile 30 dakika arasında bir temas süresi gereklidir. Su kalitesi gerekli temas süresini belirler. Post-dezenfeksiyon için, 0.2 ve 0.4 mg / L arasındaki konsantrasyonlarda uygulanır.

Klor dioksit konsantrasyonu yeterli dezenfeksiyon yüksek için gerekli midir?

Klor dioksit kullanımı, su ve aynı zamanda mikrobiyal kirlilik, kimyasal kirlilik ve türevleri riskini azaltır. Klorin dioksit çok daha düşük olmak üzere mikroorganizmaları öldürmek için etkili bir dezenfektandır. Gerekli temas süresi ise çok düşüktür.

PH değeri etkisi klorin dioksit verimi mı?

Klor dioksit 5 ila 10 arasında bir pH değerinde etkilidir. Son birkaç yıl içinde klor dioksit üretimi için daha iyi ve daha güvenli yöntemler geliştirilmiştir.

Klor Dioksit Kullanımının Maliyetleri Nelerdir?

Klor dioksit, klordan yaklaşık 5 ila 10 kat daha pahalıdır. Klor dioksit maliyeti klorin dioksit üretmek için kullanılan kimyasal maddelerin fiyatına bağlıdır.

Bilgi Talep / Sipariş Formu

Adınız/Soyadınız :

E-mail :

Telefon :

Talebiniz :

 

Tüm Hakları Saklıdır...