cleanday-iletişim

KLOR

sıvı-klor-fiyat

Şirketimiz, Klor satışlarını sahibi olduğu ve bilinen bir marka olan Cleanday markası ile yapmaktadır.

KLOR DOZAJ POMPASI

klor-dozaj-pompasi-fiyat

Her bütçeye uygun, kargo ve kdv dahil fiyatlar ile Klor Dozaj Pompaları sitemizde satışa sunulmuştur.

GALOŞ

galoş-fiyat

Türkiye'nin tüm il ve ilçelerine kargo ve kdv dahil fiyatlarımızla her gün galoş gönderiyoruz.

KLOR-GALOŞ SİPARİŞ

klor-galoş

Sitemizde yayınlanan tüm ürünlerimizde kargo ve kdv dahil fiyatlar ile hizmet vermekteyiz...

Klor

klor-2013

Klor

klor

Klor, ağırlıklı olarak suyun bulunduğu ortamlarda kullanılmaktadır. Su arıtma ve havuzlarda en çok kullanılan dezenfektasyon türüdür. Bir çok hali mevcuttur. Sıvı ve gaz hali en çok kullanılan türüdür. Tablet, granül ve toz formlarıda diğer çeşitleridir.

Klor satışında bilinen ve güvenilir bir marka olan Cleanday, Edirne'de bulunan kendi tesislerinden Türkiye'nin tüm şehirlerine ve ilçelerine klor gönderimi yapmaktadır.

Klor satışlarımızda en çok tercih edilen tür, sıvı formda bulunan Sıvı Klor olarak adlandırılan Sodyum Hipoklorittir.

Sıvı Klor satışlarımızın haricinde, Gaz Klor, Tablet Klor, Toz Klor ve Granül klor satışlarımızda vardır. Son dönemlerde tarım endüstrisi tarafından kullanılmaya başlanan Klor Dioksit ürünüde şirketimizin ürün gamında bulunmaktadır.

Su Arıtma Sistemi ve Dezenfeksiyon Yönteminin Seçilmesi

klor-satın-alHangi dezenfeksiyon yönteminin kullanılacağını çoğu zaman baskın faktörler belirler. Bu tercihi belirleyen temel ve ortak faktörler; dezenfeksiyon yönteminin maliyeti, lojistik(özellikle taşıma maliyeti), teçhizatın maliyeti ve elde edilebilirliği olarak sıralanabilir. Bu kriterler göz önüne alındığında klorlama en çok tercih edilen dezenfeksiyon yöntemi olmaktadır. Hangi klorlama yönteminin seçileceği ise bulunabilirlik, maliyet ve taşıma kriterlerine göre belirlenir.

Çok uygun fiyatlar ile klor ve klorlama sistemleri şirketimiz tarafından verilmektedir. Ücretsiz bilgi almak için hemen merkez ofisimizi arayınız. 0284 235 49 62 - 0284 236 24 32

Klor, dezenfekte edilecek su bulanık değilse ve ph seviyesi alkali değilse örneğin pH 8.0 dereceden yüksek değilse oldukça etkin bir dezenfektandır. Bununla beraber doğal su kaynaklarının birçoğu 8'den düşük bir pH seviyesindedir.

Kimyası

klor-satışKlor ister bir tüpten elde edilen saf klor gazı halinde olsun ister sodyum hipoklorit ya da kalsiyum hipoklorit halinde olsun, hipoklorit ve hidroklorik asit haline dönüşecek biçimde su içerisinde çözünür. Klordioksit ise su içerisinde çözünmez.

Klor İhtiyacı

klor-üreticileri-imalatcılarıDemir ve manganez gibi bileşiklerle, organik maddelerle ve amonyak ile reaksiyona girecek toplam klor miktarı klor ihtiyacı olarak adlandırılır. Suyun klor ihtiyacı çok çeşitli miktarlarda olabilir.

Klor ihtiyacı, hâlihazırda suda bulunan klor ile suya eklenen klor miktarı arasındaki farktır. Bazı su kaynakları mesela bazı akarsu kaynakları için özellikle şiddetli yağış sonrası önemli ölçüde değişiklik gösterebilir.

Faydalı Bilgiler
sıvı-klor-fiyatları

Klor şeçimi, klorlama yaparken doğru tercih yapılmalıdır. Küçük ve orta ölçekli tüketimlerde sıvı klor (sodyum hipoklorit) kullanımı çok avantajlıdır. Sıvı klor su artıma tesislerinde güvenli bir şekilde kullanılmaktadır. Ekonomik maliyeti ve kolay kullanımı avantajlarıdır. Klor makineleri vasitasıyla düzenli ve ekonomik bir klorlama yapılabilir. Bu kapasite bilgilerine göre satın alınmalıdır. Makineler çok uygun fiyatlar ile sitemizde satılmaktadır.

Sıvı klor satın almalarında aylık alım önerilmektedir. Bu önerinin sebebi depolama koşullarından kaynaklı olarak aktif klor oranının düşmemesi içindir. Tüm kimyasal ürünlerde olduğu gibi klor ürünleride ışığa ve güneşe karşı korunmalıdır. Uygun depolama yapılmalıdır. Kullanım oranları, makineler, test kitleri ve bir çokkonuda şirketimizden ücretsiz destek alabilirsiniz.

Klor Nedir?

Her türlü suyun bulunduğu ortamların dezenfektasyon sistemlerinde kullanılan kimyasal bir üründür.

Klor Çeşitleri Nelerdir?

Sıvı Klor (Sodyum Hipoklorit)

Gaz Klor

Tablet Klor

Toz Klor

Granül Klor

Sıvı Klor Nedir?

klor-ve-klor-makinası-cihazı-pompası-fiyatı

Sıvı klor ismindende anlaşılacağı gibi sıvı formda olan klor türüdür.

Kimyasal adı sodyum hipoklorittir. Diğer çeşitler içinde en çok tüketilen klor türüdür.

Kullanım Alanları

Su Arıtma Tesislerinde

Havuzlarda

Dezenfektan Olarak

Çamaşır Suyu İmalatında

Ağartma İşlemleri gibi bir çok sektörde farklı amaçlarda kullanılmaktadır.

Fiyatlar

Klor fiyatları içinde en avantajlısı sıvı klordur. Diğer çeşitlere göre fiyat, kullanım ve nakliye avantajları vardır. Gaz klor, özel olarak tasarlanan tanklar ile satılmaktadır. Bu durumdan kaynaklı olarak boş tankların dolumu ciddi nakliye maliyetleri oluşturmaktadır. Diğer klor türlerinin en büyük dezavantajları ise fiyatlarıdır. Sıvı klor ile karşılaştırma yapıldığında çok ciddi farklar gözlenmektedir.

SATIŞ

Satışlarımız her müşterimize hitap edebilemek çin belirlenen ölçeklerde perakende ve toptan olarak satılmaktadır.

Kargo ve kdv dahil fiyatlarımız ile tüm Türkiye geneline hizmet vermekteyiz.

Bilgi Talep / Sipariş Formu

Adınız/Soyadınız :

E-mail :

Telefon :

Talebiniz :

 

Tüm Hakları Saklıdır...